31 липня 2024 року в сесійній залі Олександрійської міської ради відбувся круглий стіл на тему: “Війна та відновлення. Коли ми будемо в ЄС? Що залишилося зробити на місцевому рівні?”
Участь у круглому столі взяли народна депутатка України, лідерка політичної партії “Голос” та віцепрезидентка ALDE Кіра Рудик, секретар міської ради Вікторія Косяк, депутатки міської ради, представниці органів місцевого самоврядування, бюджетної сфери міста, а також учасниці проєкту зі Знам’янської та Новоукраїнської громад. Модератором заходу виступила голова ГО «Кременчуцький антикорупційний центр» Оксана Гуйда.
Вікторія Косяк привітала учасниць тренінгу в Олександрійській громаді. Вона коротко розповіла про те, що на сьогодні в міській раді сформована депутатська група “Жінки. Мир. Безпека”, до якої ввійшли жінки-депутатки. Вона підкреслила важливість співпраці різних верств населення та залучення місцевої громади до реалізації національного плану дій, створення локального плану 1325 «Жінки, мир, безпека», особливо у питаннях підтримки внутрішньо переміщених осіб, ветеранок та ветеранів, людей з інвалідністю.
Олександрійська міська рада постійно оновлює програми, які відповідають викликам війни: підтримка для переселенців, вшанування загиблих і допомоги родинам загиблих.
Секретар міської ради додала, що на місцевому рівні не вистачає підтримки від держави в плані законодавчих ініціатив, зокрема, це стосується і програм з вивчення тієї ж англійської мови.
Кіра Рудик розповіла про кроки українського парламенту на шляху до ЄС, адже цей шлях потребує напрацювання теоретичної та законодавчої бази. Також обговорили складнощі, які виникають на місцях при співпраці з міжнародними організаціями.
Європейський Союз ставить умови у врегулюванні законодавчої бази України й основне завдання нас, жінок-лідерок і представниць в органах місцевого самоврядування, зробити так, щоб було враховано питання жіночого представництва, – розповіла народна депутатка.
Щодо співпраці з міжнародними партнерами вона додала, що найкращий спосіб роботи – це взаємодія на горизонтальному рівні, тобто коли є можливість напряму працювати з окремою громадою. Так відбувається прямий діалог і реалізовуються успішні проєкти.
В онлайн-спілкуванні міський голова міста Чортків Тернопільської області Володимир Шматько поділився досвідом своєї громади із залучення фінансів міжнародних партнерів та розповів про необхідні кроки, які варто зробити на місцевому рівні після вступу в ЄС.
Інститут економічних досліджень та політичних консультацій
Українська платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства
#Кременчуцький_антикорупційний_центр
Цей захід підготовлений в рамках проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП у 2024 р.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу. Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході є виключною відповідальністю ГО «Кременчуцький антикорупційний центр» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу чи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.