Форум проєкту #ЖінкиВідроджуютьУкраїну: “Локальні дії жінок – глобальні зміни в країні” 17-18.10.2024

17-18 жовтня 2024 року у місті Кременчуці ми зібрали учасників та учасниць циклу освітніх тренінгів #ЖінкиВідроджуютьУкраїну  на підсумковий захід проєкту – Форум: «Локальні дії жінок – глобальні зміни в країні». Громадська організація «Кременчуцький антикорупційний центр» за підтримки Фонду Фрідріха Наумана за Свободу в Україні вже сьомий раз організувала зустріч представниць політичної та державної сфер, громадських діячок та волонтерок, представниць бізнесу та культурної сфери м. Гадяч, м. Знам’янка, м. Кременчук, м. Лохвиця, м. Лубни, м. Миргород, м. Олександрія, м. Полтава, м. Світловодськ, с. Велика Багачка, с. Вирішальне, с. Куколівка, с. Максимівка, с. Червона Кам’янка, с. Шишаки та ін. Представниці Полтавської та Кіровоградської областей ділились власним досвідом щодо реалізації місцевих програм пов’язаних з безпекою, організацією допомоги ЗСУ, волонтерськими ініціативами, досягненнями в сфері вдосконалення підзвітності та прозорості влади, культурними заходами в громадах.

На початку дводенного заходу до учасниць звернулися почесні гості: Соломія Кубриш, координаторка проєкту представництва «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні; Олександра Матвійчук, Правозахисниця, голова організації «Центр громадянських свобод», лауреатка Нобелівської премії миру 2022 року; Кіра Рудик, народна депутатка України, голова політичної партії «Голос», віце-президентка ALDE у 2022-2024 рр.

Урочисті та щиросердечні промови, різнопланові тренінги, презентації, майстер-класи від запрошених на захід спікерок та спікера. Тренерка, арткоучка Олена Нестерова запросила присутніх до участі у тренінгу «Межі нашого контролю та відповідальності: у чому різниця між особистим та суспільним, між громадською та політичною діяльністю». Дискусія, що розпочалася в ході тренінгу видалася доволі жвавою, бо іноді ми не усвідомлюємо рівень відповідальності інших і від того виникають конфліктні ситуації між представницями та представниками органів державної влади, місцевого самоврядування та громадськістю. Розібратися в межах нашого контролю було дуже корисним та пізнавальним завданням.

Також була проведена панельна  дискусія: «Особисті зміни, якими Ви пишаєтеся. Як це допомагає у Вашій громадській, політичній та державній діяльності?». Ця частина Форуму виявилася дуже емоційною, бо ми побачили і приклади самовідданого волонтерства,  і роботу депутаток на місцевому рівні, і  роботу міських та районних рад  та старостатів, через призму особистих історій на шляху до Перемоги України над агресором. Побачили зміни, що відбулися завдяки нашому проєкту. Почули багато слів вдячності на адресу організаторів Форуму.  Лариса Богодист, Олена Жмуріна, Наталія Гирка, Вікторія Косяк та Людмила Теличко – Ви наші геройки!

Згадалося, що під час освітніх тренінгів ми багато говорили про жінок, що вимушено залишили країну на початку повномасштабного вторгнення, про тих, що вже повернулися додому і про тих, чиї домівки розбомблені.  Говорили і про те, як повернути всіх українців та українок додому. Пісня «Живи» у виконанні української співачки Юлії Рознен та нідерландського гурту «Blov» відгукнулася у серцях кожної присутньої, бо всі ми проживаємо події війни, пропускаючи їх через душу як ментально, так і фізично, мріючи лише про перемогу України та докладаючи неабияких зусиль.

У форматі «Живі книги» слухали про особисту безпеку через призму безпечної громади, в якій я мешкаю. Олена Богоявленська розповідала про всій політичний та трудовий шлях в місті Олександрія, Кіровоградської області.

В цій частині Форуму перед учасницями та учасниками заходу виступила адвокатеса, юристка Оксана Головань, у розповіді якої йшлося про особисту безпеку жінки, що займається суспільно важливою діяльністю.

Власним досвідом аудиту безпеки територій в контексті локалізація Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» поділилася Оксана Гуйда.

Про актуальність та важливе значення в сучасних умовах теми –  «Особиста безпека жінки на робочому місці під час війни: актуальні зміни в законодавстві» наголосила начальник відділення зв’язків з громадськістю батальйону патрульної поліції в м. Кременчук Управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції Євгенія Кривошапка.

Неодноразово під час Форуму звучали історії змін у громадах на які надихнув проєкт від представниць Миргорода, Олександрії, Світловодська, Кременчука, Лохвиці, Гадяча, Знам’янки. Цими історіями ділилися, як зі сцени, так і в кулуарах Форуму. В результаті ми маємо нові знайомства, нові точки зростання та нові спільні проєкти.

По-особливому цікавими, неймовірно змістовними запам’яталися учасницям роздуми на тему «Кордони раціональності: як критичне мислення допомагає зберегти здоровий глузд під час війни» доктора філософських наук, професора Університету Короля Данила пана Віталія Надурака з міста Івано-Франківськ.

Учасниці та учасники обстоювали свої точки зору в диспутах, дослухалися, тішилися власним усвідомленням реальності, надихалися та навчалися зберігати здоровий глузд в часи невизначеності.

Фасилітаторка Форуму, Оксана Гуйда, неодноразово наголошувала на тому, що відновлення та відродження України починається з нашої культури: культури мови, збереження традицій та звичаїв.

Відвідини Кременчуцької міської художньої галереї стали доречним яскравим осіннім спалахом Форуму, там учасниці та учасники ознайомилися з експозицією до Дня захисників та захисниць України. Учасниця Форуму кременчуцька мисткиня пані Наталія Прус (творче псевдо – Nedelesco), розповідаючи про свій шлях до мистецтва попри зламану війною долю, продемонструвала унікальні роботи у вигляді розпису на рештках військової амуніції та зброї. Пані Наталія – дружина військового Тараса Пруса, який боронить нашу країну на передовій.

Лейтмотив Форуму звучав одноголосно: «Тільки у єдності – сила жінок. Зміни розпочинаються  там, де ми є! Рухаємося до мети, долаючи перешкоди. Творімо себе власноруч! Наближаємо Перемогу! Перемогу! Перемогу! Перемогу!»

Дякуємо всім учасницям та учасникам за чудову атмосферу єднання, підтримки, розуміння, віри у свої сили та в те, що жінки здатні відродити Україну!

Проєкт реалізується силами ГО “Кременчуцький антикорупційний центр” за підтримки Представництва «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні.

Детальніше про наш проєкт можна почитати тут
Старт проєкту #ЖінкиВідроджуютьУкраїну
Перший тренінг проєкту #ЖінкиВідроджуютьУкраїну
Другий тренінг проєкту #ЖінкиВідроджуютьУкраїну
Третій тренінг проєкту #ЖінкиВідроджуютьУкраїну
Четвертий тренінг проєкту #ЖінкиВідроджуютьУкраїну
П’ятий тренінг проєкту #ЖінкиВідроджуютьУкраїну