Проєкт #ЖінкиВідроджуютьУкраїну, що вже перетворився в жіночий рух, крокує Кіровоградщиною. Так, 20 березня, вже вдруге в місті Світловодськ було проведено воркшоп на тему «Проактивна позиція жінок в часи війни та відновлення». Це важлива тема та актуальна сьогодні, бо саме на плечі жінок в тилових областях припадає багато роботи: це і волонтерська діяльність; і залучення до процесів роботи сектору безпеки та оборони; і служба у збройних силах; і медична підтримка; і соціальна підтримка .
Окремо можна сказати про медійну підтримку в часи інформаційної війни. Саме жінки, що залишаються в тилу, створюють контент, який підтримує патріотизм, а також допомагає зберігати правду про події війни.

Жінки створюють малі підприємства та допомагають у функціонування суб’єктів підприємницької діяльності, сплачують податки та підтримують економіку.
Загалом, проактивна позиція жінок у часи війни та відновлення є важливим чинником стабільності та розвитку суспільства. Жінки швидко адаптуються до змін, та самі виступають ініціаторами важливих змін, активно формуючи майбутнє країни.
Депутатки, представниці ОМС, керівники та керівниці комунальних установ, медики та медикині, громадські активістки Олександрійського району Кіровоградської області зібралися в м. Світловодськ, щоб дослідити яким чином жінки можуть впливати на політичні процесі, як потрібно зберегти свій психологічний стан в умовах війни.

Оксана Гуйда (Голова ГО «Кременчуцький антикорупційний центр») підкреслила, що сьогодні в Україні оприлюднено індекс гендерної рівності (61,4). Україна займає 20 місце у рейтингу з 28 країн. Найнижчі значення складових індексу гендерної рівності в Україні саме в домені ВПЛИВ (38,7). Саме вплив на політичні, економічні, соціальні процеси в Україні здійснюють переважно чоловіки [1].
[1] Індекс ґендерної рівності в Україні – 2025, який впроваджувався Українським Жіночим Фондом. С. 31. URL: https://uwf.org.ua/wp-content/uploads/2025/03/gender_index_ukr_web.pdf (дата звернення: 15.03.2025)
Олена Нестерова (психологиня проєкту) наголошує, що «Під час війни ми всі виживаємо тілом, тому дбати про себе – це наш обов’язок. Відновлення України напряму залежить від того, наскільки ми зможемо зберегти свій ментальний стан». На всіх заходах проєкту Олена вчить присутніх вправам, що допомагають вгамувати свій страх під час війни та перенести енергію в творчість.

Всі разом ми вчимося тому, як можна трансформуватися під час криз. Прикладом для трансформації стали метелики, яких присутні створили власноруч під час воркшопу.

Далі буде…
Проєкт РУХ #ЖінкиВідроджуютьУкраїну реалізується силами ГО “Кременчуцький антикорупційний центр” в 2025 році за підтримки Представництва «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні.
